Yüce Allah 7:167 ayetinde şu şekilde buyurmuştur. 

Kuran Ayet No|Sure No|Ayet No|Ayet

Arapça okunuş

Meal

1121|7|167|وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّكَ لَيَبْعَثَنَّ عَلَيْهِمْ إِلَىٰ يَوْمِ ٱلْقِيَٰمَةِ مَن يَسُومُهُمْ سُوٓءَ ٱلْعَذَابِ إِنَّ رَبَّكَ لَسَرِيعُ ٱلْعِقَابِ وَإِنَّهُۥ لَغَفُورٌ رَّحِيمٌ

Ve iz teezzene rabbuke le yeb’asenne aleyhim ilâ yevmil kıyâmeti men yesûmuhum sûe l-azâbi, inne rabbeke le serîul ıkâbi ve innehu le gafûrun rahîm.

Ve o vakit ilan etti/deklere etti Rabbin; mutlak gönderir (olduğunu) onlara; kıyamet gününe kadar; kimse (ki); uygulamaya koyar onlara bir kötü-bir acıklı azap; doğrusu Rabbin seridir/çabuktur cezada; ve doğrusu O, mutlak Gafûr’dur/bağışlayandır; Rahim’dir.

 

Bu ayetin Holokost’u yani büyük Yahudi soykırımını işaret ettiğini başka bir makalede detaylı incelemiştik.

7. sure olan Araf suresinin 163-172 ayetlerinin Yahudiler ile ilgili olduğu kesindir. 

7:167 ayetinde Holokos’tu (acılı azabı) Yahudilere karşı yürürlüğe/uygulamaya koyan tekil bir kişi/bir kimse işaret edilmektedir.

men yesûmuhum’, ‘kimse (ki) uygulamaya koyar onlara’ geçişindeki yesûmuhum fiilinin öznesi tek ve eril bir kişiyi işaret eder. Herkes tahmin etmiştir ki bu kimse Adolf Hitler’dir. Hiç şüphe yoktur ki bu kimse Yahudi soykırımının bir numaralı planlayıcısı ve uygulamaya koyucusudur. Yüce Allah böyle bir kimse göndereceğini  ve bu kimsenin Yahudilere görülmemiş bir azap edeceğini bildiriyor.

7:167 ayetinde gönderilen kişi/kimse Adolf Hitler'dir. Tarihi bilgiler Yahudilere görülmemiş azap eden tek kimsenin Adolf Hitler olduğunu işaret ediyor. 

hitler holokost

Şimdi Yüce Allah’ın izni ile ayetin künyesinde Adolf Hitler işaret edilmiş mi inceleyelim?

Ayetin künyesi=1121|7|167|

Kuran’daki sırası=1121

Bulunduğu sure numarası=7

Suredeki ayet numarası=167

Künyedeki toplam sayı=1121+7+167=1295

Kuran’da ay yılı kullanıldığı için bu ay yılını güneş yılına çevirelim;

hitler kuran da var mi

1295 ay yılı 1256 güneş yılı yapar.

Adolf Hitler 20 Nisan 1889 doğumludur. 1889-1256=633

633=Alemlere rahmet olan Kuran'ın inişinin tamamlandığı yıl.

Anlarız ki; Alemlere rahmet olan Kuran'ın inişinin tamamlandığı 633 yılından tam 1295 ay yılı (1256 güneş yılı) sonrası Yahudilere rahmetin tam tersini uygulayan/yürürlüğe koyan Adolf Hitler doğmuştur. 1889 yılında.    

Yüce Allah deklere etti; ilan etti;

Yüce Allah 'teezzene' fiilini geçmiş zaman kipinde kullanıyor. 'deklere etti/ilan etti' demektir. İşte bu ilanı ayetin künyesiyle yaptı Yüce Allah. Kuran'ın inişinin tamamlanmasından 1295 ay/kameri; 1256 güneş yılı sonra Hitler'i dünyaya gönderildi.   

Sonuç;

7:167 ayeti gelecekten haber vermiştir. Yahudilere görülmemiş bir azap edecek olan bir kimsenin geleceği/gönderileceği açık ve net olarak bildiriliyor. Hatta deklere ediliyor. İlan ediliyor. İlanın yapıldığı ayetin künyesinin bu azabı uygulamaya koyacak olan Adolf Hitler'in doğum tarihi olan 1889 yılını işaret etmesi elbette büyük bir mucizedir. 

Ruh ile ilgili ve ayetin iniş tarihi ile ilgili farklı bir analiz;

Araf suresinin Mekke döneminde indiği rivayet edilir. Ancak 163-172 ayetlerinin Medine'de indiğine yönelik rivayetler de vardır. Sadece Kuran diyen bir insan olarak elbette rivayetleri dinde kaynak asla kabul etmiyoruz. Tarihsel sunduğu bilgileri de kesin doğrudur demiyoruz. Ancak inceliyoruz. Bu bilgileri neden verdim? Birazdan ilginç bir veri paylaşacağım sizinle;

Adolf Hitler'in prematür olduğuna yönelik bir kayıt bulamadım. 40 hafta ve zamanında doğmuş bir bebek olarak doğduğunu düşünürsek; bir bebeğin ruhu annenin son adet tarihine (SAT) göre 14 haftalık ve 2 günlük iken verildiğine göre Hitler’in ruhunun 1888 yılının Ekim ayının sonlarına doğru verildiğini (en olası tarih=22 Ekim 1888) anlarız. Annesinin karnında SAT’a göre 14+2 haftalık iken ruhu cenine yüklenmiş olmalı; gönderilmiş olmalı.

Hitler'in ruhunun verildiği 1888 yılından, Hitler’in işaret edildiği ayetin künye toplamı olan 1256 güneş yılı çıkarıldığında 632 yılı elde edilir (1888-1256). Kuran 610 yılında inmeye başladı. Hicret yani Mekke'den Medine'ye göç 622 yılında gerçekleşti. 633 yılında Kuran’ın inme süreci tamamlandı ve Muhammed peygamber vefat ettirildi. Böylece anlarız ki Araf suresinin 163-172 ayetlerinin Medine’de indirildiği rivayeti doğru olabilir. Hatta Hicretin 10. yılında yani Kuran’ın inmesinin tamamlanmasından 1 yıl önce 632 yılında inmiş olabileceği kuvvetli bir ihtimal olabilir.

Not: Elimizde ayetlerin hangi yılda indiği ile ilgili maalesef kesin bilgiler yok. Ancak Yüce Allah’ın Hitler’i işaret ettiği ayetin 632 yılında inmiş olabileceğinin işaret edilmesi; bu yılda Kuran’ın ayetlerinin halen inme sürecinde olması; Araf 163-172 ayetlerinin Medine’de indiğine yönelik rivayetler olması birlikte düşünüldüğünde aslında Kuran’ın sandığımızdan çok daha fazla mucizevi işaretler verdiği görülür. Ancak ilahi olan bir kitapta bu kadar detaylı bir işaret mevcut olabilir.

Sosyal medya tanıtımı videosu için;

En doğrusunu Allah bilir.