Yüce Allah 28:85 ayetinde şu şekilde buyurmaktadır;

Kuran Ayet No|Sure No|Ayet No|Ayet

Arapça okunuş

Meal

3335|28|85|إِنَّ ٱلَّذِى فَرَضَ عَلَيْكَ ٱلْقُرْءَانَ لَرَآدُّكَ إِلَىٰ مَعَادٍ قُل رَّبِّىٓ أَعْلَمُ مَن جَآءَ بِٱلْهُدَىٰ وَمَنْ هُوَ فِى ضَلَٰلٍ مُّبِينٍ

İnnellezî farada aleykel kur’âne le râdduke ilâ meâd(meâdin), kul rabbî a’lemu men câe bil hudâ ve men huve fî dalâlin mubîn(mubînin).

Doğrusu ki farz kıldı sana Kur'an'ı; mutlak döndürendir seni bir geri dönüş yerine; de ki: “Rabbim bilendir kim geldi hidayetle/doğru yola kılavuzla; ve kim, O’dur apaçık bir dalalet/bir yanlış içinde."

 

(فَرَضَ) ferade kelimesi kökü (فرض) dayatmak (to impose), yükümlü tutmak- farz kılmak (enjoin), nizam koymak-kurallar koymak (prescribe), emretmek-hüküm vermek (decree) anlamındadır.

Ayetten açıkça anlarız ki resûl Muhammed peygambere Kuran farz kılınmıştır. Kuran’ın emir ve yasaklarına uyma zorunluluğu getirilmiştir. Muhammed peygamberimize Kuran’ın emir ve yasakları dayatılmıştır. Tüm insanlara olduğu gibi. Tüm insanlar Kuran’a uymak zorundadır. Nasıl peygamberimize Kuran farz kılınmışsa bizlere de Kuran farz kılınmıştır.

Kuran’a uymazsak ne olur?

25:30’da Muhammed peygamberimizin ahiret evreninde diyeceği gibi ‘’

25:30 Ve dedi ki elçi ‘ya Rabbi şüphesiz benim kavmim-toplumum tuttular bu Kuran'ı terk edilmiş’

Kuran'a inanıp da Kuran’a uymazsak yukarıdaki 25:30 ayetinde toslarız.

Yüce Allah 28:87 ayetinde şu şekilde buyurmaktadır;

Kuran Ayet No|Sure No|Ayet No|Ayet

Arapça okunuş

Meal

3337|28|87|وَلَا يَصُدُّنَّكَ عَنْ ءَايَٰتِ ٱللَّهِ بَعْدَ إِذْ أُنزِلَتْ إِلَيْكَ وَٱدْعُ إِلَىٰ رَبِّكَ وَلَا تَكُونَنَّ مِنَ ٱلْمُشْرِكِينَ

Ve la yasuddunneke an ayatillahi ba'de iz unzılet ileyke ved'u ila rabbike ve la tekunenne minel muşrikin.

Ve seni engellemesinler Allah'ın ayetlerinden sana indirildikten sonra ve davet et Rabbine ve olma müşriklerden.

 

Bundan daha açık ve daha net ne olabilir?

Resûl dahil tüm insanlar Kuran’a, Yüce Allah’ın indirmiş olduğu ayetlere uymak zorundadır. Kuran’ın okunmasını, anlaşılmasını, ayetlerin hükümlerini engelleyen her şey müşrikliğe neden olur. Müşrik kelimesi Yüce Allah’ın astlarından Allah’a ortak koşan demektir.

Günümüzde Kuran ayetlerini engelleyen en önemli şeyler hadis kitaplarıdır. Hadis kitaplarındaki doğru oldukları asla ispat edilemeyecek olan şeyler (zanlar), Kuran ayetlerine 180 derece zıt hükümler Kuran’ın ayetlerini engellemektedir.

Kuran ayetleri dinde zorlama yoktur derken hadislere dayalı din namaz kılmayanların dövülmesini ve namaz kılmamaya devam ederlerse hapsedilmelerini emreder. Namaz kılmazlarsa ölünceye kadar hapiste kalırlar. Ömür boyu hapis cezası!

Mürted olarak isimlendirilenlerin (hadis kitaplarının tek bir hükmünün inkâr edilmesi kişiyi dinden çıkarır ve mürted eder) öldürülmesini emreder.

Kuran dinde zorlama yok derken hadislere dayalı din içki içenlerin dövülmeleri emreder.

Hadislere dayalı din 6 yaşındaki kızla evlenilmesine izin verir. 9 yaşında cinsel ilişkiye girebilme izni verir.

Daha neler neler! Allah ve resûlü üzerine yalan iftiralar!

Kuran ayetlerinin engellenmesi işte bu şekilde oluyor. Şeytanın yöntemi bu. Şeytanın aldatması bu. Şeytanın Yüce Allah'ın dosdoğru yolu olan Kuran üstüne oturma yöntemi bu.    

Bu nedenle aklı olan bir kişi sadece Kuran demelidir. Hayatını sadece Yüce Allah’ın ayetlerine göre düzenlemelidir.

En doğrusunu Allah bilir.