Notice: stream_get_contents(): Read of 8192 bytes failed with errno=13 Permission denied in D:\xampp\kuranmucizeler\libraries\src\Cache\Storage\FileStorage.php on line 126
19’un yanına 7 sayısını koyanlara bir uyarı daha; İmran Akdemir (İkizkod) ve Mustafa Kurdoğlu’nun (19ve7) uydurduğu sayılara iman edenler bin kez düşünsün.

Kuran’da 7 sayısı cehennemin 7 kapısı ile ilişkilendirilmiştir. Yani 19'un yanına 7 koyan İmran Akdemir ve Mustafa Kurdoğlu'nun tekniği ile 0=Mod(7)’dir yani 7'nin tam katıdır.

Cehennem kelimesi Kuran’da tam olarak 77 kez geçer. Bu da elbette büyük bir işarettir. Yine arkadaşlara göre 0=Mod (7)’dir yani 7'nin tam katıdır. Ayrıca sayıda 2 adet yani iki/çift 7 vardır.

Yüce Allah 15:43 ve 15:44 ayetlerinde şu şekilde buyurmuştur. 

Kuran Ayet No|Sure No|Ayet No|Ayet

Arapça okunuş

Meal

1843|15|43|وَإِنَّ جَهَنَّمَ لَمَوْعِدُهُمْ أَجْمَعِينَ

Ve inne cehenneme le mev’ıduhum ecmaîn.

Ve doğrusu cehennem; mutlak vaat edildikleri yerdir onların; topluca.

1844|15|44|لَهَا سَبْعَةُ أَبْوَٰبٍ لِّكُلِّ بَابٍ مِّنْهُمْ جُزْءٌ مَّقْسُومٌ

Lehâ seb’atu ebvâbin, likulli bâbin minhum cuz’un maksûm(maksûmun).

Onadır yedi kapı; her bir kapı için onlardan bir bölüm kısımlanmıştır/ayrılmıştır.

 

Aşağıda Kuran'da geçen cehennem kelimelerinin geçişi gösterilmiştir. 

Arapçası

Okunuşu

Türkçesi

Geçiş sayısı

Analiz Raporu

جهنم

cehennem

cehennem

72

Göster

بجهنم

bicehenneme

cehennem

2

Göster

لجهنم

licehenneme

cehenneme

3

Göster

     

Toplam=77

Tümünü Göster

 

Dikkat edin; cehenneme girişi işaret eden kapılar toplam 7 tane. 77 kez de cehennem kelimesi geçiyor. 7 sayısı ile direkt olarak ilişkili. 

Daha önceki bir makalemizde 7 sayısını 19'un yanına koyarak 19 mucizesinin tecelli etmesine engel olan insanların 'Mutaffifîn' yani 'hile yapanlar' suresinin 7. ayetine muhatap olabileceklerini yazmıştım. 83:7 ayetinde baştan çıkaranların/ayartanların/bozucuların’ kitabının Siccin'de olacağı bildiriliyordu. 7 sayısı ile 19 mucizesinden saptıran kimseler bu ayete muhatap olabilirler. Oysa aynı surenin 19. ayetinde 'İlliyyûn' kitabı işaret ediliyor. İlliyyûn kitabı iyiler/doğrular ile eşleşiyor ve 19. ayette ve 18. ayette geçiyor. Yani 19 mucizesinin delillerini örtmeyenler 19. ayette işaret edilmiş olabilir.

Mutaffifîn (hile yapanlar) suresi üzerinden bir işaret; 19’un yanına 7 sayısını koyarak gerçek 19 mucizesinin delillerini örtenlerin/gizleyenlerin kitabı Siccîn’de olabilir mi? 19 mucizesine tanık olanların kitapları İlliyyûn’da olabilir mi?

Sonuç olarak;

Kuran'ı kodlamak için yetkilendirilen tek sayı 19 sayısıdır. Bu sayının yanına 7 sayısını ekleyenler yukarıdaki işaretleri binlerce kere düşünsün. Ahiret hayatı sonsuz bir hayat. Cehenneme gitme ihtimalini trilyonda bir bile artıran bir şeyden uzak durmak gereklidir. Lütfen iyi araştırın. İkizkod ve Mustafa Kurdoğlu'nun uydurdukları numeroloji şeytanidir. Tek amacı vardır. O da gerçek 19 mucizesinin delillerini karartmak. Gizlemek. Örtmek.  

Sosyal medya tanıtımı videosu;

En doğrusunu Allah bilir.