Yüce Allah Kuran’ı 19 sistemi üzerine kurmuştur. 19 sistemi Kuran’ı korur. Kuran ayetlerinin künyesi diyebileceğimiz 3 temel sayı vardır. Bunlar; Kuran’ın başından kaçıncı ayet olduğu, sure numarası ve suredeki ayet numarasıdır. Şimdi kendimize bir soru soralım. Yüce Allah 19 sistemini Kuran’a yerleştirmiş ise bu 3 parametrenin her birinin 19’un katı olduğu bir ayet olmalıdır diye düşünülebilir. Yani Kuran Ayet No’su 19’un katı olacak, Sure No’su 19’un katı olacak ve suredeki Ayet No’su 19’ın katı olacak. Künyeyi oluşturan bu 3 sayının 3’ü de 19’un katı olacak. Bu şartlara uyan bir ayet var ise ki bu şartlara uyan bir ayetin bulunma olasılığı 1/19x1/19x1/19 ile 1/6859’dur. Kuran’da 6346 ayet olduğuna göre 1 ayet bulma olasılığımız oldukça yüksek. Bu bir matematiksel bir sonuçtur. Gerçekten de bu şarta uyan bir ayet var mı diye kontrol ettiğimizde Kuran’da tek bir ayetin bu şartları sağladığını görüyoruz. Bu ayeti aşağıda görebilirsiniz.

Kuran Ayet No

Sure No

Ayet No

Kuran Ayet No|Sure No|Ayet No|Ayet

5092 (19x)

57 (19x)

19 (19x)

5092|57|19|وَٱلَّذِينَ ءَامَنُوا۟ بِٱللَّهِ وَرُسُلِهِۦٓ أُو۟لَٰٓئِكَ هُمُ ٱلصِّدِّيقُونَ وَٱلشُّهَدَآءُ عِندَ رَبِّهِمْ لَهُمْ أَجْرُهُمْ وَنُورُهُمْ وَٱلَّذِينَ كَفَرُوا۟ وَكَذَّبُوا۟ بِـَٔايَٰتِنَآ أُو۟لَٰٓئِكَ أَصْحَٰبُ ٱلْجَحِيمِ

Vellezine amenu billahi ve rusulihi ulaike humus sıddikune veş şuhedau inde rabbihim, lehum ecruhum ve nuruhum, vellezine keferu ve kezzebu bi ayatina ulaike ashabul cahim.

Allah'a ve Rasul'üne inananlar;* işte onlar Rabb'leri katında Sıddıklar* ve şehitler* konumunda olanlardır. Onların ödülleri ve nurları* vardır. İnkar eden ve ayetlerimizi yalanlayanlar, işte onlar Cehennem halkıdırlar.

     

Bu ayette tam olarak 76 (19x) adet hurufu mukatta harfi geçer. 

Ayette geçen hurufu mukatta harflerinin renklendirilmiş ve ayetin harflerine ayrılmış halini görmek için lütfen tıklayınız.

 

Asıl soru şudur? Yüce Allah künyesini oluşturan 3 sayının 19’u işaret ettiği bu ayete 19 ile ilgili bir delil yerleştirmiş midir? 19 sistemi var ise yerleştirme olasılığı yüksek olmalıdır. Acaba ne gibi bir delil bulunabilir?

Şimdi Allah’ın izni ile büyük bir delil göreceğiz. Bu ayette Yüce Allah’ın Kuran’ı koruması için kullandığı hurufu mukatta harfleri tam olarak 76 adet ile 19’un 4 katı olacak şekilde bu ayette geçmektedir. Ayette geçen hurufu mukatta harfleri;

Elif 20+Ha 2+Ra 5+Sin 1+Sad 2+Ta 0+Ayn 1+Kaf 1+Kef 4+Lam 11+Mim 7+Nun 7+He 8+Ye 7=76 (19x)

Kuran’ı koruması için Kuran’a yerleştirilen hurufu mukatta harfleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız. Hurufu mukatta harflerinin Kuran'ı bütünsel korumasına tanık olmak için lütfen tıklayınız. 

Ayette geçen hurufu mukatta harflerinin renklendirilmiş ve ayetin harflerine ayrılmış halini görmek için lütfen tıklayınız.

Kendiniz kontrol etmek için yukarıdaki ayeti kopyalayınız ve aşağıdaki linkteki programa yapıştırınız. Daha sonra 'Tüm Hurufu Mukatta Harfleri' seçiniz.

https://kuranmucizeler.com/kuran_analiz_harf_sayma_kelime_sayma_ebced_hesaplama_hurufu_mukatta_harfleri.html

Not: Tüm hurufu mukatta harfleri sayımlarında kullanılan yöntem standart olarak kullanılmıştır. Hemzelerin elif harfi olarak sayımının detaylı analizi için lütfen tıklayınız. 

En doğrusunu Allah bilir.