Kur’an’ın Yüce Allah katından/indinden geldiğine kesin kanıt olan birçok matematiksel işaret vardır. Bu matematiksel deliller asla yadsınamaz, evrenin her yerinde kanıt oluştururlar. Bu makalede de böyle bir delil göreceğiz inşAllah. Cemal Solmaz kardeşime bu keşfi için teşekkür ederim. Yüce Allah razı olsun kendisinden.

Ders olarak izlemek isteyenler için;

Yüce Allah’ın bazı kelimeleri Kur’an’da bir tasarıma göre yerleştirdiğini görmekteyiz.

Bunlara örnekler özet olarak şunlardır;

Demirin erime sıcaklığına işaret;

Kur’an’da demir kelimesi ilk kez 17:50 ayetinde geçer. 34:10 ayetinde ise Yüce Allah ‘yumuşattık ona demiri.’ buyurmuştur. Bu ayette demirin eritilmesine bir işaret vardır. Demirin yumuşamasının işaret edildiği ayet ile (34:10) demir kelimesinin geçtiği ilk ayet (17:50) arasında tam olarak 1538 ayet vardır (34:10 ve 17:50 dahil şekilde).

demirin erime noktasi 1538 derece kuran buyuk mucizesi

Güneş’in yüzey sıcaklığına işaret;

Kur'an'da Güneş kelimesinin ilk geçişiyle (2:258) son geçişi (91:1) arasında tam olarak 5778 ayet vardır. 

gunesin yuzey sicakligi kac derece kelvin

Görüldüğü üzere bu işaretler ancak ilahi bir kitapta olabilir.

Yüce Allah’ın izni ile yine büyük bir mucizeye tanık olacağız:

Su ve tuz molekülünün birlikteliği; moleküler ağırlığa bir işaret;

Tuz kelimesi bol su kelimesi ile birlikte 25:53 ve 35:12 ayetlerinde geçer.

Yüce Allah 25:53 ayetinde şu şekilde buyurmaktadır;

Kuran Ayet No|Sure No|Ayet No|Ayet

Arapça okunuş

Meal

2906|25|53|وَهُوَ ٱلَّذِى مَرَجَ ٱلْبَحْرَيْنِ هَٰذَا عَذْبٌ فُرَاتٌ وَهَٰذَا مِلْحٌ أُجَاجٌ وَجَعَلَ بَيْنَهُمَا بَرْزَخًا وَحِجْرًا مَّحْجُورًا

Ve huvellezî merace l-bahreyni hâzâ azbun furâtun ve hâzâ milhun ucâcun, ve ceale beynehumâ, berzehan ve hıcran mahcûrâ.

Ve O ki saldı iki bol suyu; bu lezzetli tatlı ve bu tuzlu, acı, ve yaptı ikisinin arasına bir engel/bir berzah ve bir bariyer yasaklanmış-men edilmiş

3670|35|12|وَمَا يَسْتَوِى ٱلْبَحْرَانِ هَٰذَا عَذْبٌ فُرَاتٌ سَآئِغٌ شَرَابُهُۥ وَهَٰذَا مِلْحٌ أُجَاجٌ وَمِن كُلٍّ تَأْكُلُونَ لَحْمًا طَرِيًّا وَتَسْتَخْرِجُونَ حِلْيَةً تَلْبَسُونَهَا وَتَرَى ٱلْفُلْكَ فِيهِ مَوَاخِرَ لِتَبْتَغُوا۟ مِن فَضْلِهِۦ وَلَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ

Ve mâ yestevî l-bahrâni hâzâ azbun furâtun sâigun şerâbuhu ve hâzâ milhun ucâc, ve min kullin te’kulûne lahmen tariyyen ve testahricûne hilyeten telbesûnehâ, ve terel fulke fîhi mevâhire li tebtegû min fadlihî ve leallekum teşkurûn.

Ve eşit değil iki bol su; bu lezzetli, tatlı, kolay yutulan içimi; bu tuzlu, acı; ve her birinden yersiniz taze et ve çıkarırsınız süs takındığınız ve görürsün gemileri onun içinde yarıp gitmekte; arayıp talip olmanız için lütfundan; ve belki şükredersiniz.

(مِلْحٌ) milhun kelimesi kökü (ملحtuzlu (salty) anlamındadır. Hans Wehr 4th ed., page 1079 (of 1303)

Bahr kelimesi (البحر) ister tatlı ister tuzlu olsun çok su, bol su demektir. Büyük nehirler (tatlı su) için de denizler (tuzlu su) için de kullanılır.

Görüldüğü üzere Kur’an’da 2 ayette tuz ve bol su kelimeleri bir araya gelmiştir.

Bu iki ayet arasında tam olarak 765 ayet vardır. (25:53 ve 35:12 ayetleri dahil olarak; tüm sayımlarda uygulandığı gibi).

tuzlu suyun molekuler agirligi saldi iki denizi 765

Su molekülü (H2O) 2 hidrojen atomu ve 1 oksijen atomundan oluşur. Tuz molekülü ise (NaCI) 1 sodyum ve 1 klor atomundan oluşur.

su ve tuz

1 su molekülü ile 1 tuz molekülünün birlikte moleküler ağırlığı tam olarak 76.46 g/mol’dür (PubChem 2.1, PubChem release 2021.05.07) tarafından hesaplanmıştır. Yuvarlandığında 76.5 g/mol’dür ki bu da tuzlu suyun işaret edildiği 2 ayet arasındaki 765 ayete denk gelir.

tuzlu suyun molekuler agirligi saldi iki denizi na ci h2o

https://www.webqc.org/molecular-weight-of-ClNaH2O.html

Su-tuz molekülleri moleküler ağırlığı;

saldi iki denizi tuzlu su deniz suyunun molekuler agirligi

Yüce Allah'ın bol su ve tuz kelimelerini birlikte geçirdiği ayetin büyük mucizesi; 

tuzlu suyun molekuler agirligi saldi iki denizi

Mucizeler devam ediyor;

Kur’an’da iki deniz/bol su kelimesi 18:60, 25:53, 27:61, 35:12 ve 55:19 ayetlerin olmak üzere toplam 5 kez geçer. 2x5=10 deniz/bol su.

Su-tuz moleküler ağırlığı 76.5 g/mol’dü. 76.5x10=765

Görüldüğü üzere bu da 25:53 ve 35:12 ayetleri arasındaki 765 ayeti verdi.

Net bir şekilde görülür ki Kur’an kesinlikle Yüce Allah’ın katındandır, O’nun indindendir. Yadsınamaz matematiksel veriler bunu işaret etmektedir. Hiçbir insan bu şekilde bir ayarlama yapamaz.

En doğrusunu Allah bilir.