Yüce Allah 25:53 ve 25:54 ayetlerinde şu şekilde buyurmaktadır;

Kuran Ayet No|Sure No|Ayet No|Ayet

Arapça okunuş

Meal

2906|25|53|وَهُوَ ٱلَّذِى مَرَجَ ٱلْبَحْرَيْنِ هَٰذَا عَذْبٌ فُرَاتٌ وَهَٰذَا مِلْحٌ أُجَاجٌ وَجَعَلَ بَيْنَهُمَا بَرْزَخًا وَحِجْرًا مَّحْجُورًا

Ve huvellezî meracel bahreyni hâzâ azbun furâtun ve hâzâ milhun ucâc, ve ceale beynehumâ, berzehan ve hıcran mahcûrâ.

Ve O ki saldı iki bol suyu; bu tatlı, lezzetli; ve bu tuzlu, acı; ve yaptı ikisinin arasına bir engel ve bir perde yasaklanmış-men edilmiş.

2907|25|54|وَهُوَ ٱلَّذِى خَلَقَ مِنَ ٱلْمَآءِ بَشَرًا فَجَعَلَهُۥ نَسَبًا وَصِهْرًا وَكَانَ رَبُّكَ قَدِيرًا

Ve huvellezî halaka mine l-mâi beşeren fe cealehû neseben ve sıhrâ(sıhran), ve kâne rabbuke kadîrâ.

Ve O ki yarattı sudan (o sudan) bir beşer (insan) ve yaptı onu bir kan yoluyla bağlı/nesepli ve bir evlilik yoluyla bağlı; ve olmuştur Rabbin güç yetiren.

 

(ٱلْبَحْرَيْنِl-behrayni kelimesi kökü (بحرdeniz, bol su (sea, big lakes, big rivers) anlamındadır. Hans Wehr 4th ed., page 54 (of 1303). Bahr kelimesi (البحر) ister tatlı ister tuzlu olsun çok su, bol su demektir. 

Bu iki ayet arka arkaya gelmiş olup öncesi ve sonrası ayetler incelendiğinde birbirleri ile bağlantılı oldukları çok net bir şekilde görülür. Yüce Allah iki bol suyu yani bir tarafta denizi diğer tarafta tatlı nehir sularını birbirlerine saldığını ancak bunların arasına bir engel koyduğunu bize işaret ediyor. Çok açıktır ki 25:53 ayetinde direkt olarak bol suya işaret vardır. Tuzlu ve tatlı sulara.

25:53 ayetinin hemen sonrasında 25:54 ayetinde insanın sudan yaratıldığı net bir şekilde belirtiliyor. Çok ilginç ki 25:54 ayetindeki su kelimesi belirlilik takısı 'el' ile birlikte 'l-mâi' gelmiştir. Arapça belirlilik takısı İngilizcedeki 'the' takısı gibidir. 'book' derseniz herhangi bir kitap işaret edilmiş olur. Ancak 'the book' denirse bilinen/bilindik bir kitap işaret edilmiş olur. Bu nedenle 'l-mâi', kelimesi (o su) anlamında çevrilebilir. O su da bir önceki ayette işaret edilen su olmalıdır. Yüce Allah belirlilik takısı kullanarak insanın Dünya gezegenindeki bol sudan yaratıldığını bize bildiriyor.   

Çok açıktır ki insanın yaratıldığı bu su Dünya gezegeni üzerinde bulunan tuzlu ve tatlı sulardır. Dünya üzerinde yaşayan her canlı gibi insan da bu sudan yaratılmıştır.

İnsanın yaratıldığı Dünya gezegenindeki bu suyun da nötron yıldızlarında (Tarık yıldızı) oluşan su olduğunu bilim bize gösteriyor. Bir süpernova patlamasında oluşan su belki de milyarlarca yıl sonra bir kuyruklu yıldız ve/veya göktaşı ile Dünya gezegenine indi. Bu sudan Dünya üzerinde yaşayan tüm canlılar gibi insan da yaratıldı.

Artık daha iyi biliyoruz ki insanın yaratıldığı su Tarık yıldızlarında (Nötron yıldızları) oluşmuştur. 

Tarık yıldızı (Pulsar-Vuruşlu yıldız, Nötron yıldızı): İnsan neden yaratıldığına bir baksın-Süpernova patlaması

En doğrusunu Allah bilir.