34 Allah kelimesi ve Halley kuyruklu yıldızının Dünya’dan 34 AU uzaktaki pozisyonu.

İbrahim peygamberin gördüğü parlak bir cismin Halley kuyruklu yıldızı olduğunu Kuran’dan öğrenmiştik.

Detaylı inceleme için lütfen aşağıdaki makaleyi okuyunuz.

Halley kuyruklu yıldızı ve İbrahim Peygamber

Şimdi Yüce Allah'ın izni ile çok farklı bir analiz yapmak istiyorum. Allah kelimelerinin geçişlerinin rastgele olmadığını birçok kez görmüştük. Örneğin Hadid (Demir) suresinde surenin başından Hadid kelimesinin geçtiği ayet dâhil olarak toplam 26 Allah kelimesi geçmektedir ki bu demir atomunun atom numarasıdır. Yine Nalh suresinde (bal arısı suresi) surenin başından bal arısının geçtiği ayet dâhil toplam 32 Allah kelimesi geçmektedir ki bu da kraliçe ve dişi bal arasının kromozom sayısına eşittir.

Bu kuralı İbrahim peygamberin Halley kuyruklu yıldızını gördüğü ayete uyguladığımızda çok ilginç bir veri ile karşılaşırız. En’am suresinin başından 6:76 ayeti dâhil olarak 34 Allah kelimesi geçmektedir (Allah kelimesi sayımlarında besmele sayıma dâhil edilmemektedir. Bu kural tüm sayımlarda geçerlidir).

Sayımı görmek ve kontrol etmek için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

34 Allah kelimesi geçişi

Halley kuyruklu yıldızı ile 34 sayısı arasında nasıl bir ilgi olabilir?

Biliyorsunuzdur; Halley kuyruklu yıldızının Dünya’ya uzaklığı değişken. Yaklaşıp uzaklaşıyor. Bu nedenle sabit bir uzaklığı yok. 

halley ve Kuran Kuran da Halley geciyor mu

Halley kuyruklu yıldızı ile ilgili analizi 2.4.2019 tarihinde yaptığımda 34 Allah kelimesi geçişini gördüm. İlk olarak bu 34 sayısının Halley kuyruklu yıldızının Dünya'ya en uzak mesafesi olan 35 AU (astronomik birim; yaklaşık olarak Dünya'nın Güneş'e uzaklığını gösteren bir uzunluk birimi) ile ilgili olabileceği düşündüm ve bu konu ile ilgili bir makaleyi hızlıca yazıp 3.4.2019 tarihinde yayınladım. Ancak 18.3.2022 tarihinde sonradan fark ettim ki 2.4.2019 tarihinde Halley kuyruklu yıldızı Dünya’dan tam olarak 34 AU uzaklıkta. Belki tesadüftür. Yüce Allah bilir. Ancak bu bilgiyi de vermek istedim.

34 Allah kelimesi ve Halley kuyruklu yıldızı arasındaki bağlantıyı fark ettiğim 2.4.2019 tarihinde Halley kuyruklu yıldızı Dünya'dan tam sayı olarak 34 AU uzaklıktaymış.  

Kuran ve halley kuyruklu yildizi 34 Allah kelimesi 34AU

Halley kuyruklu yıldızının 2.4.2019 tarihindeki pozisyonunun detaylı gösterilmesi. 

hayyley kuyruklu yildizi ve kuran

 

34 Allah kelimesi ile Halley kuyruklu yıldızı bağlantısını kurduğum 2.4.2019'dan bir gün sonra yayınladığım makale.

halley kuyruklu yildizi

Makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Halley kuyruklu yıldızının Güneş’ten en uzak olduğu nokta 34 AU (Astronomik Ünite) mi yoksa 35 AU mi?

Konunun ders olarak anlatımı;

 

 En doğrusunu Allah bilir.