Allah Kuran’da insanı topraktan yarattığını buyurmaktadır.

30:20 Sizi bir topraktan yaratması ve sonra yayılıp çoğalan insanlar olmanız O’nun ayetlerindendir.

Toprak kelimesi Arapça (تراب) (turabin) olup Kuran’da insanın yaratılışı için toplam 6 kez geçer. Bu 6 geçiş karbonun atom numarasının işaret eder.

 

İnsanın topraktan yaratılması (تراب) (turabin) 6 geçiş=Karbonun atom numarası 6

 

Kuran’da toprak (تراب, turabin) kelimesi insan yaratılışı için 6 kez geçer. 

Arapçası                                         

Okunuşu

Türkçesi

Geçiş sayısı

تراب

turabin

toprak

6

 

 

Göster

 

Karbonun atom numarası olan 6 aşağıdaki periyodik tabloda gösterilmiştir.

Mucize burada bitmemektedir. Bu 6 ayetteki Allah geçişleri de mucizevi şekilde karbon atomunu işaret etmektedir. Allah kelimesinin Kuran'da kasıtlı olarak belirli ayetlerde belirli sayıda geçirildiğini birçok mucizede görmüştük. Demir mucizesi, Bal arısı mucizesi, Saros Döngüsü gibi örnekler incelenebilir. Burada da Allah kelimesinin toprak kelimesi ile ilişkisi bizi yine karbon atomuna götürmektedir.

Aşağıda toprak (تراب, turabin) kelimesi ile Allah (ٱللَّهِ) kelimesinin birlikte geçtiği ayetler ve sayıları gösterilmiştir. 

 

Allah ve topraktan yaratılış birlikte geçiş

Sure No|Ayet No|Ayet, Türkçe Meal

Allah Sayısı

1.

3|59|إِنَّ مَثَلَ عِيسَىٰ عِندَ ٱللَّهِ كَمَثَلِ ءَادَمَ خَلَقَهُۥ مِن تُرَابٍ ثُمَّ قَالَ لَهُۥ كُن فَيَكُونُ

İsa'nın durumu* Allah'ın yanında Âdem'in durumu gibidir. Onu topraktan yarattı, sonra ona "ol" dedi o da oluverdi.

1

2.

35|11|وَٱللَّهُ خَلَقَكُم مِّن تُرَابٍ ثُمَّ مِن نُّطْفَةٍ ثُمَّ جَعَلَكُمْ أَزْوَٰجًا وَمَا تَحْمِلُ مِنْ أُنثَىٰ وَلَا تَضَعُ إِلَّا بِعِلْمِهِۦ وَمَا يُعَمَّرُ مِن مُّعَمَّرٍ وَلَا يُنقَصُ مِنْ عُمُرِهِۦٓ إِلَّا فِى كِتَٰبٍ إِنَّ ذَٰلِكَ عَلَى ٱللَّهِ يَسِيرٌ

Allah; sizi topraktan, sonra nutfeden* yarattı. Sonra sizi çiftler kıldı. Hiçbir dişi, O'nun bilgisi olmadan ne hamile kalabilir ne de doğurabilir. Bir kimseye ömür verilmesi; ömrünün uzaması veya kısalması, hepsi bir Kitap'tadır.* Kuşkusuz bu Allah'a kolaydır.

2

2 ayette  

 

3  geçiş (+)

 

 

 

Tablo incelendiğinde çok enterasan bilgilere ulaşılır. 2 ayette toplam 3 Allah kelimesi geçmektedir. 

Karbon atomunun doğal bulunan izotop sayısı 3'tür (C12, C13, C14). Bunların 2 tanesi (C12 ve C13) istikrarlı izotoptur. C14 ise istikrarlı değildir. Yarılanma ömrü 5730 yıldır. 

karbon atom isotoplari kuran muzice topraktan yaratilma 

 

 

Karbon atom numarası 6'dır.


 
karbon atom numarasi topraktan yaratilis

 

Kuran'da insanın topraktan yaratıldığının buyrulması çok anlamlıdır. Gerçekten de insanın karbon temelli bir canlı olduğu bilinmektedir.  Karbon atomunun diğer hiç bir atomda olmayan diğer atomlar ile bağ yapabilme özelliği hayatı var etmektedir. O kadar fazla molekül oluşturabilmektedir ki hemen hemen tüm moleküllerde ana rol oynamaktadır. Örneğin glukoz, früktoz, aminoasitler, yağlar, karbonitratlar, proteinler, hormonlar, canlı DNA’sı ve RNA’sı gibi hemen hemen her organik yapı karbon atomu sayesinde var olur. Karbon atomunun yapabileceği bağ kapasitesi hiç bir atomda yoktur. Aşağıdaki bir örnekte hepimizin bildiği kolesterol molekülü verilmiştir. Görüldüğü gibi 27 karbon atomu birbiri ile ve aynı zamanda hidrojen ve oksijen atomları ile öyle karmaşık bağlar yapmaktadır ki her farklı bağ farklı bir molekül ve farklı etkiler oluşturmaktadır. Kadınlarda bulunan östrojen (kadınlık hormonu) kolesterolden üretilmekte ve 18 karbonludur. Yine erkeklerdeki testosteron hormonu ise 19 karbonludur ve yine kolesterolden dönüştürürlür. Östrojen ile testosteron arasında 1 karbon fark olmasına rağmen etkileri tamamen farklıdır. Yüce Allah karbon atomunu öyle muhteşem özelliklerde donatmıştır ki insanın ve organik canlıların temelidir. 

 

Kolesterol (İnsandaki tüm hormonların yapı taşı) 27 karbon atomu içerir (Karbon atomları rakamlar ile gösterilmiştir.). H-Hidrojen atomu , O-Oksijen atomu

kolesterol yapisi kuran karbon mucizesi toprak 

Karbon atomu tüm organik canlıların temel ana yapısını oluşturur.

Allah Kuran’da insanın hammaddesinin toprak olduğunu belirtmektedir. Ayrıca Kuran’da toprak kelimesinin yanında balçıktan ve kuru-balçıktan kelimelerini de kullanmaktadır. Balçık (طين, tin) ve kuru-balçık (صلصل , salsalin) kelimelerinin geçişi de çok anlamlıdır. Bu kelimelerin Kuran’da insan yaratılışı için toplam 12 kez geçtiğini görürüz ki mucizevi şekilde bu da karbon atomunu işaret eder. Karbon atomunun atom ağırlığı 12’dir. Daha detaylı inceleme için lütfen tıklayınız.

En doğrusunu Allah bilir…